Знаемо се ?

Место за поставување прашања околу roleplay или за дискутирање на некоја roleplay тема.
Членски аватор
m i l o s e v s k i
Newbie
Мислења: 1

Нед Сеп 27, 2020 2:47 pm  

Здраво дечкии. Што има ново на серверот, има ли рп или исто си е? Немам играно самп 5-6 месеца, па текна ми да пуштим форум да се подружиме малце. 
На серверот играв пред 4-5 месеца бев админ 10ка Dennis_Gentry. Ваши никови? :blush:

Членски аватор
Gray Vasquez
Newbie
Мислења: 30

Пон Сеп 28, 2020 12:14 pm  

Има има
Слика                                         :heart:

Членски аватор
boko
VIP
Мислења: 1038
Локација: Скопје

Пон Сеп 28, 2020 12:17 pm  

Ајде милошеее

Членски аватор
ThinBlueLinee
Newbie
Мислења: 12

Вто Сеп 29, 2020 10:11 pm  

Охоо шефе па куде си ти бе? , те немам видено одамна последен пат од тебе бев лидер xD 

Членски аватор
Kanye Jenkins
Newbie
Мислења: 9

Пет Oкт 02, 2020 6:00 pm  

[quote="m i l o s e v s k i" pid="1525" dateline="1601210826"]
Здраво дечкии. Што има ново на серверот, има ли рп или исто си е? Немам играно самп 5-6 месеца, па текна ми да пуштим форум да се подружиме малце. 
На серверот играв пред 4-5 месеца бев админ 10ка Dennis_Gentry. Ваши никови? :blush:
[/quote]

Има рп за рп . ако сакаш да рпаш цигари од продавница како купуваш и  кошарка да играш , а може и огласи да си напишат за другари , тоа ти е рпто тука

  •   Информација
  • Кој е Присутен

    Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости