Идеа за подрум во секоја куќа + Идеа за гаража.

Секоја идеја или предлог кој го имате за нашиот сервер или форумот можете да го поставите тука.
Dilinger
Newbie
Мислења: 27

Пет Сеп 18, 2020 8:13 pm  

Ваше име и презиме на сервер: Mark_Delenger
Колку долго играте на нашиот сервер: Точно 2 години.
Наслов на предлогот/идејата: ( Идеа за подрум во секоја куќа. ) 
Објаснување: Да се направи подрум во секоја куќа и стан, и таму да може да си оставаш дрога, оружја и такви работи. Исто така може да се направи гаражи низ цел Сервер и например кога ќе дојдеш до гаражата да стиснеш (Y/N/H) некој од тие дугмиња и да ја ставиш колата внатр, за гаража не знам ама за ова со подрум склад така нешто направете ве молам ќе биде добро и за играчите а и да не носиме Дрога/Оружја во нас може едноставно да ја оставиме таму и по потреба да ја зимаме, тоа доста ќе помогне на бандите и мафиите.

Членски аватор
fro$$ty
Newbie
Мислења: 8

Пет Сеп 25, 2020 9:42 pm  

super idea oti ne ni ima na srw nikakov sklad ova kje dojde predobro zatoa sto lugjeto kukjite ni malce ne gi koristat , bukvalno za nisto ne ti treba kukja oti ima 7 spawna niz cel grad i kaj sakas si se spawnas , isto taka ke e lesno da se napravi , i onaka se 3 interiori na kukja ( mala , sredna i golema ) i samo ke treba na tie site tri da se izmapa podrum i za skripterot moze istata skripta od sklad so bese na srw da ja stai i toa e toa , mnogu mi se svigja ideata bidejki kukjite na serverot nemat nikakov korist bukvalno


isto taka so pogolema kukja da ima povekje mesto za droga npr. mala 100g sredna 350g i golema 700g
Последна промена од 1 на fro$$ty, променето е 0 пати

  •   Информација
  • Кој е Присутен

    Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости