[Odbivanje rp,MG,RPS ..] Skrally Calderone

Доколку некој ги прекршува roleplay правилата на серверот пријавате го тука.
Членски аватор
R O $ E N
Newbie
Мислења: 16

Саб Oкт 17, 2020 7:55 pm  

Ваш nickname: Harlend Rosenberg
Име и презиме на играч кој крши правило: Skrally Calderone
Причина: Го стопирам и почнувам да му рпам дека вадам бадге , му покажувам он ми изиграва супермен се спротиставува на деа агент.
Рпам дека го фаќам за пазуви он без /тру изрпа у /ме дека ми трга раката и пали мотор , ми отвара ооц , гм кој веројатно е негов другар ми пречеше да го оставам и он отвараше ооц ставен е поплаки и он.Немам што да кажам друго од вакви играчи и гм пропаѓа серверот.Се трудам максимално да спроведам добро рп ама немам со кој .. Жално.
Доказ (задолжително): https://imgur.com/a/cjOUc3f

Членски аватор
Steph Curry
Junior Member
Мислења: 67

Пон Oкт 19, 2020 9:01 pm  

играчот ќе биде казнет , катанче

  •   Информација
  • Кој е Присутен

    Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости