Измама - Max Carmeson

Секој проблем со имот може да го пријавите тука.
Членски аватор
Mike Howard
Newbie
Мислења: 7

Нед Oкт 18, 2020 1:31 am  

Nick[ваш]: Mike Howard moj, ama igraco sho go izmamia e Dock_Rivers

Nick[негов]: Max_Carmeson

Каков проблем имате: Измама, договорот беше NRG за Jester и двајцата потпишаа договор, подоцна Max напиша во /b дека несака замена а откако го напиша тоа го купи возилото(Jester) и избега. Gamemasterot(Stiv_Andreon) кој ја следеше замената во моментот кога го скамнаа Dock демек му крашнало..
И тврдеше дека немал ништо од тој чат.

Доказ(слики/видео - ЗАДОЛЖИТЕЛНО): https://imgur.com/a/hC6tABw

Членски аватор
Pasquale Menuez
Newbie
Мислења: 47

Нед Oкт 18, 2020 10:50 am  

Казнет , барајте ме иг да ви вратам
лоцк

  •   Информација
  • Кој е Присутен

    Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости