VecotrLife

ИЗВЕСТУВАЊА И ПРОБЛЕМИ СО СЕРВЕР/ФОРУМ

Нема нови пораки Инфомации

Овде можете да пронајдете секоја информација за VectorLife

Последна порака : quality engineer resume ...
RidgeRup

2293 пораки 1765 теми
Нема нови пораки Известувања од сервер / форум

Тука можете да прочитате секаква новост во врска со сервер или форум.

Последна порака : Im happy I finally signe...
GarfieldAr

160 пораки 48 теми
Подфоруми Server/Web Updates
Нема нови пораки Support (Поддршка)

Секој проблем што го имате на сервер или форум пријавете го тука.

Последна порака : Одг: Pogreska mu transf ...
Johnsson

217 пораки 107 теми
Подфоруми Модераторка секцијаПроблеми со акаунтIRC каналиПроблем со имотБарање унбан

VECTOR LIFE | RolePlay Секција

Нема нови пораки In Character (IC)

- Сите IC активности и сите информации поврзани со IC можете да ги пронајдете тука

Последна порака : Одг: Andrew Clayfield (D...
Sean Allegretii

478 пораки 66 теми
Подфоруми Огласник
Нема нови пораки Out of Character (OOC)

- Сите OOC активности и сите информации поврзани со OOC можете да ги пронајдете тука

Последна порака : Одг: hitman како до инва...
Dan Banks

120 пораки 20 теми
Подфоруми RolePlay АктивностиRolePlay Дискусија

VECTOR LIFE | ОПШТО

Нема нови пораки Помош

Доколку имате некаков проблем поставете тема овде.

Последна порака : Mala pomos
Gligor_Johnson

14 пораки 7 теми
Нема нови пораки Идеи и предлози

Секаква идеја, предлог или замена што мислите дека ке го промени серверот на подобро можете да ја објавите овдека.

Последна порака : [Идеа] - Matthew Anderso...
𝓐𝓷𝓭𝓮𝓻𝓼𝓸𝓷

44 пораки 15 теми
Подфоруми СерверФорум
Нема нови пораки Галерија

Секакви слики или видеа од сервер можете да ги објавите овде.

0 пораки

VECTOR LIFE | КРШЕЊЕ НА ROLEPLAY ПРАВИЛА

Нема нови пораки Опоменати играчи (Warning)

Во овој борд ќе можете да ги најдете сите играчи со опомена/и на серверот.

Последна порака : Kevin Lockwood opomenat ...
Joshep Barboza

28 пораки 19 теми
Нема нови пораки Банирaни играчи

Во овој борд ќе бидат поставени сите банирани играчи на серверот.

Последна порака : полярный сериал смотреть...
MargaretMo

32 пораки 30 теми
Нема нови пораки Кршење правила

Доколку забележите играч што прекршува правила пријавете го тука.

Последна порака : "Доктор Рихтер 3 сезон 1...
HeatherZ20

494 пораки 204 теми
Подфоруми Навреди и пцовкиНеправилно затворениПрекршени правила

VECTOR LIFE | Администрација

Нема нови пораки Информации за Администрација

Тука ќе можете да најдете повеќе за администрацијата на нашиот форум.

Последна порака : VectorLife Администрациј...
Boiardo

3 пораки 3 теми
Нема нови пораки Поплаки од Staff Team

Доколку некој член на нашиот Staff тим прекрши некое правило или изреагира непрофесионално, тоа можете да го пријавите тука.

Последна порака : Одг: [ПОПЛАКАЖАЛБА] Cla...
Frank_Cucchiera

58 пораки 23 теми
Подфоруми Поплаки на гамемастерПoплаки на администратор

VECTOR LIFE | Факции на сервер

Нема нови пораки Организации/Агенции/Мафии/Банди

Сите организации/банди/мафии/агенции можете да ги пронајдете тука, исто така и да аплицирате, додадете нешто ново или слично, сето тоа можете да го направите овде.

Модератор: Michael Bonature

0 пораки
Подфоруми ОрганизацииБандиМафииАгенции
Нема нови пораки Лидер борд

Модератор: Michael Bonature

Последна порака : Poplaka Lider Ray Davinc...
Johny Montana

81 пораки 28 теми
Подфоруми Поплаки од лидериПријави за лидер

VECTORLIFE CAFFE

Нема нови пораки Off Сервер Дискусија

Последна порака : Одг: Лига на Шампиони?
Mickey Crawford

24 пораки 8 теми
Подфоруми Останати игриМузикаMultimedia & DownloadСпорт
Нема нови пораки Се поврзано со скриптање и мапирање

Во овој борд ќе можете да најдете се што е поврзано со скриптање и мапирање.

Последна порака : Одг: [Барам]Команда /nka...
𝐄𝐂𝐋𝐄𝐑

109 пораки 34 теми
Подфоруми Скрипти(Гамемодови)Мапирање(Мапи)
Нема нови пораки Дизајнирање и уметност

Тука ќе најдете се во врска со уметноста и дизајнирање во разни апликации.

Последна порака : 17-11-2019 смотреть!! по...
NatishaRou

90 пораки 13 теми
Подфоруми ТуторијалиДизајнерски резултатиДискусија
Нема нови пораки GTA Modding

Се во врска со модови можете да го пронајдете тука.

Модератори: ʙʀᴀʏᴀɴ ʀɪᴠᴀs, John_Cena

Последна порака : Одг: [ SKINS ] многу ски...
Bonanoツ

110 пораки 22 теми
Подфоруми ТуторијалиDownload ЗонаДискусија
  • Нема нови пораки
  • Форум за пренасочување

Активни корисници

29 гости, 24 членови

Активни членови во изминатите 15 минути:
RidgeRup, BrianDaw, WilliamsPh, Salvatore Massino, Matthew Johnson2005, YUDLeonel, Mark Wahlberg, Ray_Davinci, KazukoHasz, Jamal Murray, ArronUap9, ReinaldoA2, Adrian Fellows ツツ, Johnsson, LakeshaGon, DerrickIrving, TeenaReini, PWTRaymon, AdolphGarv, GarlandKim, LatashaCol, EvonneN022, mclarenche, money $

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2019, SimplePortal