VecotrLife

Автор Тема: [ Помош ] IP  (Прочитано 52 пати)

Kukus_Johnson

 • Напреден член
 • *****
 • Пораки: 50
 • A ono moe.
[ Помош ] IP
« на: Ноември 09, 2019, 10:35:36 am »
Име и презиме - Kukus_Johnson
Што барате - Baram ip da se povrzam na gamemodes,koga ke se povrzam na mojot gamemode se povrzuvam so 127.0.0.1:7777 ip adresa a na drug gamemode pr. Apple Gaming nema error u pawno a vika u chat deka nemoze da se konektira..

Kukus Johnson

Scout Firenzo

 • Нов член
 • **
 • Пораки: 6
Одг: [ Помош ] IP
« Одговори #1 на: Ноември 09, 2019, 07:37:37 pm »
Смени го портот оти на еден порт два сервери немојш да крениш

Kukus_Johnson

 • Напреден член
 • *****
 • Пораки: 50
 • A ono moe.
Одг: [ Помош ] IP
« Одговори #2 на: Ноември 09, 2019, 08:23:59 pm »
Drugar go startuvam edniot,pa go gasam i go startuvam drugiot i ako e toa problem kako da sredam?

Kukus_Johnson

 • Напреден член
 • *****
 • Пораки: 50
 • A ono moe.
Одг: [ Помош ] IP
« Одговори #3 на: Ноември 10, 2019, 12:43:39 pm »
REFRESH

Kukus_Johnson

 • Напреден член
 • *****
 • Пораки: 50
 • A ono moe.
Одг: [ Помош ] IP
« Одговори #4 на: Ноември 11, 2019, 08:18:04 pm »
REFRESH

𝐄𝐂𝐋𝐄𝐑

 • Co Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 61
Одг: [ Помош ] IP
« Одговори #5 на: Ноември 13, 2019, 05:11:06 pm »
Отвараш CMD, односно одиш во старт мени и пишуваш cmd. После во cmd-то пишуваш ipconfig стискаш Enter и ќе ти икочат 3-4 IP адреси. Стискаш денсе клик и одиш на марк и ја селектираш IPv4 Address (само IP-от го селектираш) и тоа го ставаш во SA-MP и коа ќе пуштиш некој мод таму треба да се конектираш на тој сервер.

𝐄𝐂𝐋𝐄𝐑

 • Co Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 61
Одг: [ Помош ] IP
« Одговори #6 на: Ноември 13, 2019, 05:12:10 pm »
Ако ти треба нешто контактирај ме по ПМ.
Катанец.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2019, SimplePortal