VecotrLife

Автор Тема: Идеја - Matthew Brown  (Прочитано 311 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Matthew Brown

 • ЕБАМ КАТО БАГЕР !!!
 • Напреден член
 • *****
 • Пораки: 108
Идеја - Matthew Brown
« на: Ноември 09, 2019, 06:34:57 pm »
Ваше име и презиме на сервер:Matthew_Brown
Колку долго играте на нашиот сервер:од месец јули
Наслов на предлогот/идејата:Ценовник ингејм
Објаснување:На пример,да не одиме форум да гледаме цени туку да има команда /cenovnikmotor за мотори,/cenovnikavtomobil за возила и останато.
𝘔𝘢𝘵𝘵𝘩𝘦𝘸 𝘉𝘳𝘰𝘸𝘯

Shadow

 • Постар член
 • ****
 • Пораки: 91
 • ex GameMaster
Одг: Идеја - Matthew Brown
« Одговори #1 на: Ноември 11, 2019, 04:30:19 pm »
super idea
BIG
SHADOW

BIG SHADOW

Shadow

 • Постар член
 • ****
 • Пораки: 91
 • ex GameMaster
Одг: Идеја - Matthew Brown
« Одговори #2 на: Ноември 11, 2019, 04:32:50 pm »
a i igraci celo vreme prasuvaat kolkava e canata na taa i taa kola na forum , vaka kje moze sami da proverat ig , bez da proveruvaat forum
BIG
SHADOW

BIG SHADOW

orocimaru

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 28
Одг: Идеја - Matthew Brown
« Одговори #3 на: Ноември 15, 2019, 12:06:44 am »

Matthew Brown

 • ЕБАМ КАТО БАГЕР !!!
 • Напреден член
 • *****
 • Пораки: 108
Одг: Идеја - Matthew Brown
« Одговори #4 на: Ноември 19, 2019, 04:08:03 pm »
Рефреш да видат.
𝘔𝘢𝘵𝘵𝘩𝘦𝘸 𝘉𝘳𝘰𝘸𝘯

Colluci

 • Staff Member
 • Посветен член
 • *
 • Пораки: 49
 • ex. nick - Richard Anderson
Одг: Идеја - Matthew Brown
« Одговори #5 на: Ноември 21, 2019, 01:08:06 pm »


Lakeith Perkins

 • Спамер
 • *******
 • Пораки: 216
 • ex: Dan Banks.
Одг: Идеја - Matthew Brown
« Одговори #6 на: Ноември 29, 2019, 09:14:53 pm »
глупости нема потреба.
корисно е воа за имот играчи
CURRENT : LAKEITH PERKINS, - EX NICKNAME - DAN BANKS.
AFRO CHARACTER - LAKEITH ' KEEF ' PERKINS - PAUSED

Edward Rose

 • Напреден член
 • *****
 • Пораки: 102
 • Pawno Scripting
Одг: Идеја - Matthew Brown
« Одговори #7 на: Декември 07, 2019, 08:38:34 pm »