VecotrLife

Автор Тема: Jack Nixon as Ceo and Owner of San Andreas Telecom  (Прочитано 171 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

fluxion.exe

  • Постар член
  • ****
  • Пораки: 68
Jack Nixon as Ceo and Owner of San Andreas Telecom
« на: Декември 09, 2019, 06:01:26 pm »
Jack Nixon | Ceo & Owner of San Andreas Telecom®️


Изгледот на Jack


Jack е роден на 7 ноември 1982 во Лас Вентурас во селото Форт Карсон. Татко му Russel Nixon работел како фармер додека мајка му Ana Nixon работела како секретарка на градоначалникот на Лас Вентурас. Тој до својата 21 година живеел во  ранчот во близина на селото. На 3 октомври мајка му и татко му заминале да живеат во Франција оставајќи го Jack сам во ранчот. Jack неколку дена подоцна се сретнал со Frank кој му ветил вдомување и работа во Лос Сантос. Jack наседнал на лагата и му го дал ранчот на  Frank заминувајќи во Лос Сантос. Кога стигнсл на аеродромот не го пречекал никој како што му, ветил Frank. Jack неколкупати пробал да му се јави но тој го исклучил телефонот. Jack останал сам на аеродромот, без пари, куќа и работа. Една едн подоцна шетајќи по улиците на Лос Сантос Jack го сретнал Drew Adams. Drew бил сопственик на една фирма за книговотство и кога ја слушнал приказната на Jack го примил во својот дом. Дома тие се договориле Jack да работи за него а за возврат Jack ќе има сопствена куќа и плата секој месец.Еден обичен ден додека Jack одел на работа го забележал Drew заедно со други луѓе како отвараат картонски кутии, Drew извадил кесенца полни со дрога од кутијата. Jack му се приближил и Drew го приметил. Drew го извадил пиштолот и понал да пука кон Jack. За среќа Jack успеал да избега и неколку месеци живеел во една шупа во околината на Лос Сантос.
Jack после ова почнал напорно да работи и често одел на теретана.
После неколку години чичко му умрел и ток присвол 7 милијарди долари од него. Со тие пари во 2017 го купил San Andreas Telecom®️ на лицитација.
Во 2018 тој купил склад полн со кокаин, хероин и марихуана во Las Venturas и до ден денес се занимава и со продавање и дилање на дрога.


Карактерот:
Jack е силен и набилдан човек
Jack може да крева до 120кг тежина
Jack е тежок 80кг
Jack е многу грижлив за својата безбедност, така да не би било, чудно ако испука со оружје во некој
Jack секокогаш вооружан и секогаш поседува дрога во себе
Jack е проблематичен човек така да често има проблеми со МВР, Мафии, Банди и други луѓе.
Jack повеќето од проблемите ги решава со оружје
Jack ако е изнервиран без проблем може да отври оган кон секој
« Последно менување: Декември 09, 2019, 06:02:23 pm Nixon »

Bonucci

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 29
Одг: Jack Nixon as Ceo and Owner of San Andreas Telecom
« Одговори #1 на: Декември 09, 2019, 07:07:02 pm »
Dobar.