VecotrLife

Автор Тема: San Andreas Telecom | the mobile operator of the state of San Andreas  (Прочитано 137 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

fluxion.exe

  • Постар член
  • ****
  • Пораки: 68
San Andreas Telecom | the mobile operator of the state of San Andreas
« на: Декември 09, 2019, 06:04:27 pm »
🌐📶

San Andreas Telecom®️
San Andreas Telecom®️ е единствениот мобилен оператор во државата San Andreas. Во 2017 година Jack Nixon купи 100% од акциите на компанијата на лицитација и сеуште компанијата е во негова сопственост. Единствениот салон на San Andreas Telecom®️ во Лос Сантос се наоѓа близу златарата.
San Andreas Telecom®️ ја користи најновата технологија и располага со 24/7 подршка на клиентите.
📚Историјат на компанијата:
Компанијата е основана од страна на Charles Darwin во 1910 година. Со тек на време компанијата се повеќе и повеќе напредувала. Во 2017 година Charles умрел и компанијата била ставена на лицитација и Jack ја купил.


San Andreas Telecom®️ and it's logo are a registered trademark in the country of San Andreas and are copyright protected.Jack Nixon | Ceo & Owner of San Andreas Telecom®️