VecotrLife

Автор Тема: VL - Safezone  (Прочитано 456 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Aleksandr Veljikiy

  • Staff Member
  • VL Легенда
  • *
  • Пораки: 259
  • ЉУБАВНИ ФАШИСТА - 14/88
VL - Safezone
« на: Јануари 12, 2020, 04:23:03 pm »НОВА SAFEZONE МАПА ЗА VL.

ВО ЦРВЕНИТЕ ЗОНИ НЕСМЕЕТЕ ДА ВРШЕТЕ НИКАКОВ ВИД НА КРИМИНАЛ !

ВО ПЛАВИТЕ ЗОНИ МОЖЕТЕ ДА ВРШЕТЕ КРИМИНАЛ НО ПО ВАШ РИЗИК, БИДЕЈЌИ СЕ НАСЕЛЕНИ МЕСТА И ИМА ИГРАЧИ ПОВЕЌЕТО ВРЕМЕ !

ВО ЗОНИТЕ КАДЕ ШТО НЕ СЕ МАРКИРАНИ МОЖЕТЕ ДА ВРШЕТЕ СЛОБОДНО КРИМИНАЛ.
ДОКОЛКУ НЕ ГО ПОЧИТУВАТЕ ПРАВИЛОТО СЕ ОДЕ DH 7 ЧАСА ЗА NON RP + НЕПОЧИТУВАЊЕ НА SAFEZONE !