VecotrLife

Автор Тема: [Предлог]Повеќе РП  (Прочитано 41 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

TutusmkD

 • Staff Member
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 19
[Предлог]Повеќе РП
« на: Јануари 13, 2020, 01:47:02 pm »
Ваше име и презиме на сервер:Tutus_Vasilew
Колку долго играте на нашиот сервер:Одамна
Наслов на предлогот/идејата:Повеќе Рп
Објаснување: Со цел да се намали нон рп да се воведе неколку работи:
-Паркирање на возилото да неможе секаде или со истата јачина да останува ,бидејќи се искористува за буг т.е си ја поправаат колата додека бегаат од ПД.
-Доколку дмаат во полициско возило автоматски да му се сетне вантед.
-Да може /аррест во станица.
-Да неможе /сервис во интериор да се користи и ако имаш вантед левел
-Да може да се користи на секој 3минути /сервис
-Кога си вантед да неможе вип играчите телепорт да користат.
-Кога вип играч сака да тпне некој да или да се тпне до некој да му стигне на другиот играч порака за да прифати ,бидејќи многу го искористуваат ова.
-Кога некој ќе вози у спротивна лента да стига варн во админ/гм чат
-Кога е играчот вантед во инт да може инт да го лоцира
-Кога е играчот Вантед да неможе повеќе од 5мин афк да е да го исклучува серверот автоматски
-Да може играчот што има возило да го рента на колку минути да се вози и колку пари ,а другите рент возила што се да се тргнаат и послем кога ќе му заврши рентот ,кај што го рентал да се врати возилото таму ,исто така да може да рента само ако му е регистрано возилото.
(АКО ИМА НЕКОЈ НЕШТО ДА ДОДАДЕ НЕКА ДОПИШЕ ЌЕ СЕ ЕДИТНЕ ПОСТОВ)
« Последно менување: Јануари 14, 2020, 04:11:40 pm TutusmkD »


-Мапер
-Скриптер
-Дизајнер

Jimmy Swansonn

 • Staff Member
 • VIP
 • *
 • Пораки: 1416
 • RESPECT IS EARNED.
Одг: [Предлог]Повеќе РП
« Одговори #1 на: Јануари 15, 2020, 04:42:49 am »
Некои идеи ке се искористувани од страна на играчите ,а има и добри идеи.
Jimmy Swansonn-Administrator 1

Sometimes the harder you fall,the stronger you rise.

Dwayne Calderone

 • Staff Member
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: [Предлог]Повеќе РП
« Одговори #2 на: Јануари 15, 2020, 05:29:16 am »
Некои идеи ке се искористувани од страна на играчите ,а има и добри идеи.
имам исто мислење

Jack Verceti

 • Co Admin
 • VIP
 • *
 • Пораки: 336
 • Support Administrator
Одг: [Предлог]Повеќе РП
« Одговори #3 на: Јануари 15, 2020, 08:04:10 am »
Екстра идеи !!
Support Administrator
- Jack Verceti | CO-Admin [A6]