VecotrLife

Автор Тема: Апликации за Gamemaster (CLOSED)  (Прочитано 532 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

pablo vitalli

 • bokko
 • Co Admin
 • Постар член
 • *
 • Пораки: 59
 • by the order of peaky blinders
Апликации за Gamemaster (CLOSED)
« на: Јануари 13, 2020, 05:00:21 pm »
Nick Name:
Име Презиме:
Години:
Град:
FB линк:
Колку време играте дневно:
Дали сте биле гамемастер на серверот:
Активност дневно (4+задолжително):
Слика од /статс (задолжително):
Како ќе работите како гамемастер:

НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.
« Последно менување: Јануари 19, 2020, 11:22:14 pm pablo vitalli »

“Don’t fuck with the Peaky Blinders.”

М А С К И Р А Н И О Т

 • Посветен член
 • ***
 • Пораки: 42
 • Не носам злато ама блескам ;)
Одг: Апликации за Gamemaster (ОPEN)
« Одговори #1 на: Јануари 19, 2020, 12:55:50 pm »
Nick Name:
Име Презиме:Mihail Kareski
Години:14
Град: Прилеп
FB линк: https://www.facebook.com/mihail.kareski963
Колку време играте дневно: 6hrs и фазла
Дали сте биле гамемастер на серверот: да
Активност дневно (4+задолжително):Можам и 7 просек да имам
Слика од /статс (задолжително): https://imgur.com/a/Z6D33QQ
Како ќе работите како гамемастер: Епа вака доколку на некој му е потребна помош јас ќе пробувам на сите да му помагам во најбрз рок колку што можам одма ќе одам до него и ќе се понашам примерно /б Повелете драг играчу како можам да ви помогнам кога ке се тпнам до него а кога ке му помогнам за све тоа што можам да му помогнам нели несмеам тпајне 3+левел или несмеам тп на кола за да ја најдат на рп начин ќе му посакам пријатна игра,а дека сега доагјаат и празници /б Пријатна игра , имајте срекјни празници.Мислам дека имам примерно понашање како за гамемастер и дека нема да ги увредувам играчите или слично наспротив ке се трудам да му помогнам колку што можам.Доколку некој ги крши правилата јас само ке сликам F8 и ке го пријавам на админ да го ставе во ДХ,нормално јас ке бидам спремен со слики и добро ќе го следам чатот за да гледам какви огласи се поставуваат доколку некој спама или е пријавен за спам јас ќе одам рекон кај него и доколку играчот стварно прекршува правила јас ке сликам за докази и ке го пријавам кај админ.Секој репорт треба да е примерен и да биде според правилата на пример репорт 30 ДМ и доколку е ваков репортот /аа 30 , и ке одам рекон кај него ако играчот дма јас ке го пријавам кај админ,Не треба репортот например /репорт 30 вие ич не се залагате за серверот цела администрација треба да идете довн.Тоа ке го сликам и ке го пријавам кај админ.Тоа е тоа од мене сега останува вие да одлучите дали ке ми се даде втора шанса или не! Најважното од цел овој текст е дека нема да бидам накурчен према другите играчи туку ќе можам шо повеќе да помагам и да придонесувам за серверот..

НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.
[png]https://i.imgur.com/I9M2LaO[png]

Jeffrey Jackson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 12
Одг: Апликации за Gamemaster (ОPEN)
« Одговори #2 на: Јануари 19, 2020, 01:03:56 pm »
Nick Name: Jeffrey_Jackson
Име Презиме: Петар Мицов
Години: 14
Град: Виница
FB линк: https://www.facebook.com/pmicow77 ( можно е да се бугира линкот од фб, па пробајте на search - Petar Micov слика од мене со капа )
Колку време играте дневно: 6,7 +
Дали сте биле гамемастер на серверот: На New City кога не беше отворен Vector Life (Edward_Hawkins) - Да
Активност дневно (4+задолжително): 6-7-8 + зависи до денот
Слика од /статс (задолжително): https://imgur.com/yfkaafR
Како ќе работите како гамемастер: Гамемастер е функција на серверот која е должна да се грижи за серверот. Поточно да помага и да ги задоволува потребите на играчите, да ги решава проблемите кои ги имаат играчите и со тоа да се подобри играта на серверот. Јас таа функција ќе ја вршам така што ќе бидам активен, ќе помагам на играчи, ќе решавам проблеми и работи кои не се дозволени на серверот и ќе ја подобрам играта додека сум активен. Секогаш ќе помагам на /помош, ќе следам /репорт и друго. Ќе бидам многу задоволен доколку ја добијам функцијата Гамемастер, а за подетално секако ќе видите ингаме, доколку сум изберен.

НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.

john.HELLSON

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 26
 • just do it.
Одг: Апликации за Gamemaster (ОPEN)
« Одговори #3 на: Јануари 19, 2020, 01:04:52 pm »
Nick Name: John Hellson
Име Презиме: Сакам да остане приватно не сакам да објавувам, се ке биде кажано InGame, се надевам дека имате разбирање :)
Години: 17
Град: Кочани
FB линк: ке ви дадам , не сакам да биде објавен јавно профилот  :)
Колку време играте дневно: 5-6-7 саати , испод 5 саати не сум.
Дали сте биле гамемастер на серверот: Не.
Активност дневно (4+задолжително): Обавезно , испод 5 часа не сум дневно.
Слика од /статс (задолжително): https://i.imgur.com/T82pFJF.png
Како ќе работите како гамемастер:
Максимално ке бидам ангажиран , ке бидам ИнГејм преку денот кога се најактивни играчите , нема да дигам саати после 2 саатот, сите саати ке ми бидат реални.
Нема да се бафтам со бизниси како што некој се бафтат одат /офф и ставаат огласи.
Понашањето максимално ке ми биде сведено на културно понашање , нема да се правам нешто "над" играчите кој не се во staff teamot. Спрема играчите во админстрација ке бидам благ , нема да навлегувам во кавги и недоразбирања.
Почетници
: Со почетници ке бидам максимално посветен , ке им објаснам се до најмал детал , ке се обидам да запомтат кој GameMaster им ги има укажано првите правилa. Ке се обидам овие почетници максимално да се запознаат со серверот , доколку е потребно ке им објаснам и на некоја социјална мрежа повеке за нашиот сервер и правилата за него.
Следење на играчи кој прекршуваат правила: За играчите кој прекршуваат правила пред да ги пријавам
за казна ке бидам сигурен дека имам докази против нив. За да нема забуни во некој моменти можам и да снимам како прекршуваат
правила за да не дојде до недоразбирање.
Понашање на FaceBook група: Исто така и на ФБ групата нема да се понашам како да сум постигнал кој знае
што , туку учтиво ке објаснувам на некој што има поставено пост во врска со некоја негова дилема.
Додека сум ИнГејм цело време ке се обидам да стигам до играчи /pomoslista цело време да биде
средена , на играчите кој се почетници кој побараат помош со /pocetnik ке бидам најпосветен за да им биде
укажан правиот пат на играта , да не станат Non-RP плеери.

Форум: Исто така доколку има некој дилеми во RP дискусија / чет и слични бордови јас како
член на Staff Team-от на VectorLife ке се обидам да помогнам што е до мене.
Ке се обидам максимално да се придржувам на правилата на VectorLife админстрација  :)

НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.
« Последно менување: Јануари 19, 2020, 06:22:23 pm john.HELLSON »

meriko

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Апликации за Gamemaster (ОPEN)
« Одговори #4 на: Јануари 19, 2020, 01:44:35 pm »
Nick Name: Nick Meriko
Име Презиме:Иван Темелков
Години:14
Град:Делчево, живеам во Шведска
FB линк:https://www.facebook.com/youdontneedtoknow.boi
Колку време играте дневно: По викенд по 5/6 часа во неделата по 3/4 часа
Дали сте биле гамемастер на серверот: не
Активност дневно (4+задолжително):по 4часа секој ден ке праам
Слика од /статс (задолжително):https://imgur.com/97lrryS
Како ќе работите како гамемастер:Мислам дека заслужувам гамемастер поради тоа што ја знам таа работа - да помогам да играчите односно играчите продолжуваат да играат на серверот доколку има активен Стаф Тим - односно им ја исполнуваме желбата за играње и понекогаш и ги забавуваме. Играчите се дојдени за да играат на серверот за да играат слободно на серверот без никој да им го смени расположението. Со тоа што тие нема да се нервираат од многу чекање на /askq или /report или /pocetnik. Јас како играч знам да бидам толерантен кон другите играчи - со неколку исклучоци од порано што сум добил опомена.  Најнормално ќе помагам на играчите - ќе се грижам да им помогнам колку што треба односно нема да бегам одма , доколку има дополнителни прашања за разлика од прашањето на /askq или /pocetnik ќе му го одговорам , се разбира доколку го знам. Ќе бидам активен и ќе ги следам /reportите од кој валидните репорти ќе ги следам и доколку некој прекршува правила најпрво ќе го сликнам со f8 и потоа ќе пријавам на /aa односно на staff тимот за да го затворат играчот. Па доколку има недоразбирања или барање на доказ ќе бидам спремен со слика. Активноста ќе ја покачам како гамемастер , и нема да се тркам со другите кој највеќе ќе има одговорено , туку кој колку може. Ќе пробам да им помогнам на сите останати во најбрз можен рок и се друго околу потребата на помош. Сега , како гамемастер нормално ќе ѓи почитувам останатите гамемастери , админи - па и играчи , односно ќе ѓи толерирам и нема да навредувам назад доколку ме навредад они , туку само ќе си сликнам слободно и ќе добие одредена казна. Доколку некој има замерки со моето однесување какво што било , тоа е поради тоа што сум бил само инвајт некаде - а тоа е друго како и позиција гамемастер , како што реков ќе си го сменам моето однесување. Дека сум вип ќе се грижам и за /vchatot - доколку некој спама или пцуе , навредува ќе биде сликнат и казнет од страна на админите. Ќе ги забавувам играчите со /евенти во доцните часови поради тоа што тогаш имам повеќе време за играње. Е сега какво однесување ќе имам со останатите играчи , вака.
Доколку некој викне /askq и му е потребна помош , ќе се телепортнам до него и најпрво што ќе кажам е:
/b Добар ден драг играчу , како ќе можам да ви помогнам?
Доколку играчот веќе нема прашања ќе средам со него и ќе му кажам.
/б Имајте пријатна игра ❤
Доколку некој ја искористи командата /репорт јас најпрво ќе отидам рекон на репортнатион ИД и ќе следам што се случува , доколку забележам нешто забрането ќе пробам да сликнам колку слики што можам за да имам доказ од случката.
Исто така ќе пријавувам и непотребни /askq и /report.
Како непотребни /репорти се подразбира /репорт кој не е во валидна форма , односно не ги содржи бараните податоци.
Како треба да изгледа репорт: /report пр. 12 - ДМ
Како не треба да изгледа репорт: /report ДОЈДЕТЕ ДО МЕНЕ МИ ТРЕБА ПОМОШ или друго.
Пцовките исто така ќе се казнуваат строго. Понекогаш и со /warn од кои 5 /warn може да се добие БАН засекогаш.
Доколку некој користи Чит , исто така мора да се има доказ со слика , но сепак доколку некој користи чит АнтиЧит командата стига кај Стаф Тимот.
Доколку некој побара /pocetnik веднаш треба да се телепортнеме до играчот и да му помогнеме , поради тоа што некој може е нов на серверот како почетник и неможе да се снајде.
Кон почетниците треба да имаме коректно однесување за да не сватат како Добар Сервер
на кој би продолжиле да играат. На почетниците ќе се посветиме повеќе време на објаснување на серверот.
Јас , како гамемастер доколку отидам до некој почетник кој не ги знае моменталните локации на најважните работи , ќе тпнам кола - по можност рент или моја кола и ќе му покажам локациите на неколку минути , за да не користам толку време од телепортирање до локации и телепротирање на играч. За сето ова најпрво треба да имам одобрение од Гамемастер Манаџерот
дали ќе може да посветам повеќе време на еден почетник.
Доколку тој ги свати работите на серверов - ќе пријавам дека работата ми е завршена со тој почетник
и ќе продолжам да помагам на останатите.
Телепортирањето на играчи до некоја локација е одобрено до 5ти левел освен ако е за потреба од РП.
Доколку некој е поголем левел и побара тп до играч или локација , ќе го замолам со тоа што:
/б Играчу ќе ве молам снајдете се на рп начин.
/б Можете тоа да го направите со командата /service и Такси.
Доколку некој има недостаток од мала сума на пари , вреди да му додадеме малку ако е стварно од брзање.
Но доколку некој е поголем левел и бара пари од Стаф тимот тоа ќе следи вака.
/б Играчу , забрането ни е давањето на пари на Играчи
/б Можете да заработите пари од пр. Фарма или Рудар. Доколку незнаете каде се локациите ќе можам да ве тпнам.
За однесувањето на /аа чатот несмееме да се ругаме - караме со останатите. Мораме да се почитуваме.
Секогаш ќе ги почитувам гамемастерите и админите , макар и да се помала функција од мене , вреди да им се даде почит.
Како гамемастер - несмеам афк да седам повеќе од 10 минути како /оff duty. А доколку седам афк и 1 минута

НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.

Nick Breedlove

 • МаКеДонЧеТо
 • Staff Member
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 18
 • Само бог може да ми суди :)
Одг: Апликации за Gamemaster (ОPEN)
« Одговори #5 на: Јануари 19, 2020, 02:13:28 pm »
Nick Name: Nick Breedlove
Име Презиме: Tome Komarov
Години: 14 за 3 месеци 15
Град: Струмица
FB линк: https://www.facebook.com/tome.komarov
Колку време играте дневно: 4h сигурно до 5-6  часа максимум
Дали сте биле гамемастер на серверот: Не , но имам желба
Активност дневно (4+задолжително): Секако дека ќе бидам на 4+ часа ингејм .
Слика од /статс (задолжително): https://imgur.com/Szd8n67
Како ќе работите како гамемастер: Па ќе си ја работам работата , за која ќе си бидам задолжен . Ќе помагам на играчи , ќе си гледам да си работам , нема да се замарам со другите ќе си гледам за себе , нема шанси ако си добијам шанса да се глупирам . Бидејќи нема да биде фер , ГМ менаџерот ми дадел шанса , а јас да се глупирам . Тоа нема никогаш да се случи . Ќе се труда да правам над 4+ часа , можам до 5 - 6 часа максимум ингејм . Ќе се трудам да бидат задоволни сите од тимот , нема да има проблеми ќе си гледам својата работа . Ќе ми биде чест да земам ГамеМастер , и да се покажам на серверот . Благодарам однапред , и со среќа на сите што ќе се пријават :) .
НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.
GameMaster 1

Andrey_Smith

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: Апликации за Gamemaster (ОPEN)
« Одговори #6 на: Јануари 19, 2020, 02:19:18 pm »
Nick Name: Andrey_Smith
Име Презиме: Andrey Stojkovski
Години: 15
Град: Делчево, живеам во Германија.
FB линк: https://www.facebook.com/andrey.stojkovski05
Колку време играте дневно: 4-6 Саата.
Дали сте биле гамемастер на серверот: Не.
Активност дневно (4+задолжително): 4-6 Саата.
Слика од /статс (задолжително): https://imgur.com/a/EacseNO
Како ќе работите како гамемастер: Јас ке работам како Гамемастер така што ќе помагам на секој играч што ке стигнам и да му помогнам најдобро што ке можам, ја знам работата како Гамемастер, ја знам бидејки сум бил Гамемастер на други сервери и сум зампознат со оваа работа, ќе пријавувам играчи што ѓи кршат правилата на нашиот сервер или користат некој чит, играчите ке ги пријавувам на Администрацијата / Стаф Тимот, откога имам сликано докази од прекршеното правило / чит, после што е казнет играчот го поставувам на Форумот (Казнети Ирачи) со неговите податоци и докази. Кога некој играч ќе побара помош ја отварам /pomoslista (АЛТ), и му одговорам фино и да знам дека играчот е задоволен, ако не му е потребна друга помош му одговарам со Пријатна Игра драг играчу, доколку побара да се телепортирам до него му одговарам со /b Povelete drag igrachu, kako mozham da vi pomognam?, одкога играчот е задоволен со мојата помош му враќам со /b Prijatna igra, drag igrachu, и продолжувам со мојата работа. Сум запознат со сите РП Правила и ГМ команди. Ако би ја добил работата како Гамемастер ке се потрудам да ѓи направам сите играчи задоволни со мојата помош и да придонесам пријатна игра на секој играч на нашиот Сервер.

НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.

Maksym Szymkowski

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
 • Komita
Одг: Апликации за Gamemaster (ОPEN)
« Одговори #7 на: Јануари 19, 2020, 02:28:08 pm »
Nick Name:Maksym Szymkowski
Име Презиме:Матеј Томовски
Години:17
Град:Скопје
FB линк:
Колку време играте дневно:4 5 часа
Дали сте биле гамемастер на серверот:Не
Активност дневно (4+задолжително):Прифаќам
Слика од /статс (задолжително):Од телефон сум,ке поставам попосле 23 левел сум
Како ќе работите како гамемастер:Гејмастер е една од поодговорните работи на серверов заедно со админ , за се пријавиш за гејмастер исто така треба доста да размислиш дали ке можеш да ги извршуваш должностите како гејмастер , јас сосема сум сигурен дека тоа можам да го сторам и да ги задоволам Гејмастер Менаџерите , Ќе помагам по почетници (тоа највише) ке сторам се што можам за да ги упатам кон правилникот на серверот поточно Да не дмаат , пгаат , како да не мгаат и слично , секој почетник треба да е убаво услужен од страна на серверот , ке им објаснам на сите почетници како да направат повеќе пари со цел да имаат имот , како да прават свои симулации со цел да зедат лидер , како правилно да ги користат сите анимации на серверот , да не бараат Телепорт до некој играч или до некоја локација , туку со повик на такси да отидат до локацијата , секако ако не сакаат да симулираат така со такси ќе ги тпнам бидејќи се почетници , но мојата цел е да ги научам од самиот почеток на симулирање на реалниот живот , ке ги поднаучувам при ООЦ командите /ме /до /тру , и уште многу други работи . На играчите со поголем стаж на серверот ќе им помагам исто така но нема да ги телепортирам и нема доколку ми побараат Репаир Рефил да им дадам , има на серверот механичари кој што работат за да земат пари и поправат некое возило , ќе им помогнам се што ќе ми побараат , се разбира да не е над дозволеното . За играчите објаснив , сега малце околу ООЦ командите , ќе одам цело време по /asklist /report /pocetnik , доколку видам некој сомнителен исто така ќе го проверам преку командата /recon , доколку е читер сликам со цел да имам докази и пријавувам кај надлежен после тоа ставам докази на форум , тоа е тоа што сакам јас да ви го прикажам преку форумот , а ингејм имам да прикажам дупло од ова , така да се надевам ќе добијам шанса , доколку добијам нема да зажалите на најдобар можен начин ќе ја искористам , ви благодарам на разбирањето , со почит играч Maksym Szymkowski.

НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.

juliano arreola

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Одг: Апликации за Gamemaster (ОPEN)
« Одговори #8 на: Јануари 19, 2020, 02:31:35 pm »
Nick Name: Michael Falcones
Име Презиме: /
Години: 18
Град:Strumica
FB линк: /
Колку време играте дневно:4 5 h
Дали сте биле гамемастер на серверот:Na ovoj srw ne
Активност дневно (4+задолжително):5
Слика од /статс (задолжително): https://imgur.com/XHknS2z
Како ќе работите како гамемастер: Reklama,Pridonesuvanje podobri raboti za serverot,pomaganje na igraci,eventi,zabava.Poveke ke vidite ing.

НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.

Matej

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Апликации за Gamemaster (ОPEN)
« Одговори #9 на: Јануари 19, 2020, 02:37:14 pm »
Nick Name:Matej_Janevski
Име Презиме:Matej Janevski
Години:15
Град:Kumanovo
FB линк: https://www.facebook.com/mlgmatej
Колку време играте дневно:zavisi 5-6h
Дали сте биле гамемастер на серверот:ne ali na drugi sam bil
Активност дневно (4+задолжително):ehe lagano 5-6
Слика од /статс (задолжително): https://imgur.com/a/s8xPu8P
Како ќе работите како гамемастер:Pa vaka kje pisam /pomoslist ili kje procitam dali nekoj pocetnik pobaral pomos preku komandata /pocetnik dokolku e /pomos kje odgovoram vednas doagjam a ako e pocetnik samo kje se tpnam kje pisam /b Povelete drag igracu kako mozam da vi pomognam odkako toj kje go kaze problemot kje probam da go resam sekako ako e tp pkill ili da mu popravam kola ili da mu donesam kola sekako nekoi od rabotive nese dozvoleni no dokolku e pocetnik smem da go tpnam da go pkilnam ako ima pricina dobra da mu tpam rent kola dokolku mu se unrenta sred pat dokolku e nesto po komplicirano kako sto e bug na acc hack na nekoj acc ,saka da kupi irc da donira ili bilo sto kje pobaram nadlezen admin vo /aa taka od kako kje zavrsam kje pisam Prijatna igra vi posakuva vl adm/gm tim

НАПОМЕНА: Пријавата мора да биде цитат во спортива не се важи.
« Последно менување: Јануари 19, 2020, 02:38:15 pm Matej »