VecotrLife

Автор Тема: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ  (Прочитано 82 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

ᴀɴᴅʀᴇᴡ ɢᴏɴᴢᴀʟᴇᴢ

 • Server Gamemaster
 • Staff Member
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« на: Јануари 14, 2020, 12:56:01 am »
Започнуваме со еден интересен квиз ( ШТО БИ ИЗБРАЛЕ ).
Ваша работа е да изберете едно од понуденото, и да понудите 2 нови работи.

Фудбал или Кошарка
« Последно менување: Јануари 14, 2020, 12:59:29 am ᴀɴᴅʀᴇᴡ ɢᴏɴᴢᴀʟᴇᴢ »

Aleksandr Veljikiy

 • Moderator
 • VL Легенда
 • *
 • Пораки: 290
 • ЉУБАВНИ ФАШИСТА - 14/88
Одг: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« Одговори #1 на: Јануари 14, 2020, 03:49:56 pm »
basket

istorija ili geografija?
« Последно менување: Јануари 14, 2020, 09:22:35 pm Aleksandr Veljikiy »

Dwayne Calderone

 • Staff Member
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« Одговори #2 на: Јануари 15, 2020, 05:26:39 am »
историја


Цел живот поминат без инвестирање во ништо и работење за плата.
или цел живот обидување да создадеш нешто ново и да не ти е гајле дали ке успееш во тоа.

Aleksandr Veljikiy

 • Moderator
 • VL Легенда
 • *
 • Пораки: 290
 • ЉУБАВНИ ФАШИСТА - 14/88
Одг: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« Одговори #3 на: Јануари 15, 2020, 11:44:53 pm »
novi kreacii

apple ili samsung

kristen conley

 • Staff Member
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« Одговори #4 на: Јануари 16, 2020, 12:50:18 am »
apple

kukja stan? xd

ᴀɴᴅʀᴇᴡ ɢᴏɴᴢᴀʟᴇᴢ

 • Server Gamemaster
 • Staff Member
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« Одговори #5 на: Јануари 16, 2020, 03:06:24 am »
Apple

Ronaldo или Messi ?

Anthony Wandeta

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« Одговори #6 на: Јануари 16, 2020, 02:50:08 pm »

ᴀɴᴅʀᴇᴡ ɢᴏɴᴢᴀʟᴇᴢ

 • Server Gamemaster
 • Staff Member
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« Одговори #7 на: Јануари 17, 2020, 04:33:21 pm »
Mercedes

Coca Cola или Pepsishookier

 • stoewzz
 • VL Легенда
 • ********
 • Пораки: 253
 • Život ide dalje
Одг: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« Одговори #8 на: Јануари 17, 2020, 06:34:02 pm »
Coca Cola

Play Station 4 PRO & IPhone 11 Pro

S.W.A.T Soldier - Johnny Crawford
Los Santos Police Deperment - " To Protect and to Serve "

Thomas Dwight

 • Постар член
 • ****
 • Пораки: 56
 • Идее гасс
Одг: КВИЗ: ШТО БИ ИЗБРАЛЕ
« Одговори #9 на: Јануари 18, 2020, 06:00:58 pm »
Mercedes

Coca Cola или Pepsi
Coca Cola

Ракомет или Кошарка?