VecotrLife

Автор Тема: Пријави за лидери Bloods,Crips, Red Dragons ( LOCK )  (Прочитано 303 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Kevin Meyer

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: Пријави за лидери Bloods,Crips, Red Dragons ( OPEN )
« Одговори #20 на: Јануари 14, 2020, 07:02:53 pm »

- Мора пораката да биде ЦИТАТ
- Мора да сте левел 10+
- Moра да имате минимум 14 години RL.


За која организација/gang/mafia аплицирате? (Bloods,Crips,MRD):
Nick: Kevin Meyer
Level: 11 скоро 12
Години: 14
Град: Кичево
Слика /stats: https://imgur.com/X8UgVVe
Дали сте биле некогаш лидер?: На други сервери, на овој не играм баш баш оддамна, ама имам големо искуство со РП.
Линк од ваши некои РП изработки: На овој акаунт немам, имав стар акаунт ама го заборавив пв и сеа кога одам да ми прати форумот на гмаил за да ја вратам лозинката не ми излага ништо, но деновиве ќе има доста РП на форум.
Како ќе ја водите организацијата?(150 зборови мин): ( АПЛИЦИРАМ ЗА BLOODS ЛИДЕР ) Епа вака, Bloods ќе се РПа така што нема да се оди по мотели, хангари и такви глупости, нема да се има рацизам, не се РПа во никој случај заканување на ПОЛИЦИЈА, значи се РПа страв од ПД. Ќе рпам така што во организацијата ќе оставам само 2-3 члена ( вклучувајќи лидер во нив нормално ) и ќе РПаме новодоселени во Лос Сантос, доаѓаме од California, РПаме другари, значи немаме пари немаме ништо, ќе се РПа во некоја куќа, значи БАР не се РПА ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ. Се РПа нормално друштво, значи новодоселени во Лос Сантос, гледаме да направиме пари со дилање, крадење некои стари коли низ Лос Сантос пљачкање само бензиски и помали 24/7 со РПање, БАНКА и СПОРТ ЛАЈФ ИЛИ ЗАЛТАРА не се пљачка, значи само бензиски или некои помали 24/7, Bloods нема да биде пренатрупана со членови значи ќе РПам само со неколку членови ( 5-7 вклучуваќи лидери во нив, и тоа некои играчи што ги знам ) поради тоа што на серверот има некои што влагаат во организации и дремат по цела ден АФК или одат ДМат со цел да наштетат на организација или лидер.. РПаме во куќа која ни ја дала некоја роднина .. Со тек на време со дилање и препродавање на оружје и дрога бандата се крева пополека, РПаме самостојна банда значи нема сојузи и такви глупости си РПаме самостојно, нема зафаќање со други банди, или организации, кон полицијата имаме РЕСПЕКТ, секој член што користи оружје, дрога или било каква работа а нема докази (f8) од тоа оди директива /uninvite, значи нема глупирање, инвите ќе бидат само озбилни играчи и играчи кои стварно сакаат да постигнат нешто на серверот. Со ГСФ и други банди не РПаме ривали, туку имаме РЕСПЕКТ кон сите играчи и РПери на серверот.
Дали ги исполнувате условите за лидер: Да
БОНУС:
Дали сте инвајт Mafia/Gang: Да, bloods сум.


MCrawford

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
 • Gang simulator.....
Одг: Пријави за лидери Bloods,Crips, Red Dragons ( OPEN )
« Одговори #21 на: Јануари 14, 2020, 07:40:43 pm »

- Мора пораката да биде ЦИТАТ
- Мора да сте левел 10+
- Moра да имате минимум 14 години RL.


За која организација/gang/mafia аплицирате? (Bloods,Crips,MRD):Crips
Nick:Michael Crawford
Level:39
Години:15
Град:Skopje
Слика /stats:https://imgur.com/FQkji2v
Дали сте биле некогаш лидер?:Na serverot VL ne, ama sum bil na serveri sto se merat so VL.
Линк од ваши некои РП изработки:Nemam od ovoj acc, imam od drug.
Како ќе ја водите организацијата?(150 зборови мин):Крипс како банда или улично друштво се формираат во 1969 година од страна на од страна на Raymond Washington и Stanley Williams. Каде достигнуваат до 30.000 членови во Калифорнија.Во 2005 година Крипс се растура во Калифорнија,каде што еден од членовите ја продолжува во Лос Сантос,каде што се ривали со спротивната нигерска банда во Лос Сантос Bloods.Главната локација на Крипс се наоѓа во населбата Гантон или Ел Корона.Крипс се основа во Лос Сантос од страна на Joseph Richardson,он почнува да ја води бандата како друштво од афро-американци во Лос Сантос,каде што дури и во полицијата не се знае дека позната банда со 30.000 членови пристигнува во Лос Сантос.Крипс во Лос Сантос почнуваат да дилаат дрога во Ganton,Ildewood,El Corona па дури до лошиот сосед Jefferson.Претпоставка е дека денеска се окулу 5.000 членови во Лос Сантос,исто така членовите на Крипс избегаваат проблеми со полицијата како би можеле да ги сочуваат информациите приватно.Крипс се познати по некој графити во Лос Сантос по име "Crips",членовите на Крипс исто така се мразат со луѓето со бела боја на кожа.Крипс сега се наоѓа во Гантон или Ел Корона  во глава со Joseph Richardson.
Дали ги исполнувате условите за лидер:da
БОНУС:
Дали сте инвајт Mafia/Gang:bev invite Bloods.

Max_Firenzzo

 • Напреден член
 • *****
 • Пораки: 128
 • СИТНО АМА ДИНАМИТНО :)
Одг: Пријави за лидери Bloods,Crips, Red Dragons ( OPEN )
« Одговори #22 на: Јануари 14, 2020, 08:22:11 pm »

- Мора пораката да биде ЦИТАТ
- Мора да сте левел 10+
- Moра да имате минимум 14 години RL.


За која организација/gang/mafia аплицирате? (Bloods,Crips,MRD): Bloods
Nick: Max Firenzzo
Level: 100
Години: 14
Град: Струмица
Слика /stats: https://imgur.com/ipZcJa9
Дали сте биле некогаш лидер?:Да
Линк од ваши некои РП изработки: Неможам да ги најдам на форум али имам и у развој на факција и иц карактер
Како ќе ја водите организацијата?(150 зборови мин): Како ќе ја водам , ќе ја водам како сиромашна банда како и што секоја банда е сиромашна , ке симолирам бела и црна страна во белата би се занимавале како косаркари и обични луѓе а црната со орузје , дрога и слично би рпал 24/7 ќе рпаме постепено , сакам да кажам постепено ќе се развиваме како банда ке почнеме од мала куќа па се така , нема да учествуваме во грабежи или слични работи се до дека не достигнеме соодветна моќ , ќе се косултирам со моите членови исто така со другиот лидер што како ке правиме , пошто не сум сам и ќе донесуваме одлуки заедно , а доброволно е и мислењето на членовите.
Дали ги исполнувате условите за лидер:
да
БОНУС:
Дали сте инвајт Mafia/Gang: не , скоро земав унв

John Syna

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Пријави за лидери Bloods,Crips, Red Dragons ( OPEN )
« Одговори #23 на: Јануари 14, 2020, 08:30:31 pm »
nick:John_Syna
Level:65
Godini:13
Grad:Skopje
Stats:https://imgur.com/a/6qeaQza
Dali ste bile nekogas lider:Da
https://imgur.com/a/Z2KZGQj
https://imgur.com/a/jCwTWRs
Eve link od nesto nemam link od drugo post
o skoro menjav windows
Roberto Carlos

 • Roberto Carlos
 • Постар член
 • ****
 • Пораки: 69
 • All eyez on me
Одг: Пријави за лидери Bloods,Crips, Red Dragons ( OPEN )
« Одговори #24 на: Јануари 14, 2020, 09:14:26 pm »

- Мора пораката да биде ЦИТАТ
- Мора да сте левел 10+
- Moра да имате минимум 14 години RL.


За која организација/gang/mafia аплицирате? (Bloods,Crips,MRD): Bloods
Nick: Roberto Carlos
Level: 57
Години: 14
Град: Велес
Слика /stats: https://imgur.com/a/7LxaR8C
Дали сте биле некогаш лидер?: Не, сум бил многу пати 5ранк на LSG ( sm 13 ), Crips, Bloods..
Линк од ваши некои РП изработки: Ова е карактер со некој рп акции https://vl-game.info/forum/index.php?topic=40413.0
Како ќе ја водите организацијата?(150 зборови мин): Оваа банда е афро-американска банда, таа се наоѓа во Џеферсон. Секој член на оваа банда, нема родители или ги напуштил поради семејни причини. Оваа банда е остварена во почетокот на 90-тите, таа има карактер на Old School стил. Тие се сиромашни луѓе што прават се за да преживеат. Тие до пари најмногу стасуваат преку киднапирањето на луѓе, највеќе целат на побогати. Освен тоа, работат и со дилање на дрога и семиња за марихуана. Семето и дрогата ја купуваат од дилерот во Џеферсон што им се наоѓа секогаш и им помага да преживеат. Низ улиците на Лос Сантос се познати како едни од пострашните банди што можат на секого да наштедат. Нив никој не им се противи бидејќи се во одредена бројка, секој член е тука за негов Нигер или Дог. Оваа банда е наречена Биг Бојс ( Big Boys ), сите што имаат над 25 години. Најголемиот е и главниот на бандата, него сите го викаат Чичо. Тој е познат под името Чичо и низ Лос Сантос.

КАКО ДО ИНВАЈТ (/INVITE ): Тој што ќе сака да е инвајт во бандата ќе мора да ја знае цела моментална симулација, односно симулацијата која ја води Лидерот. Потоа на IC начин треба да дојдете во Џеферсон и да се претставите. После тоа иде IC и OOC тест, OOC тестот се води по некој рп правила. Тие ќе бидат прашани во OOC Chat. IC тестот ќе се води .

ВАЖНО: 1.Доколку сакате инвајт, мора да рпате или немате родители или сте ги напуштиле.
             2. Нема рпање ранкови.
             3. /f ќе биде IC и OOC chat. Доколку лидерот каже IC, IC e. Доколку каже OOC, ООС е. Доколку има рп, /f chatot е IC, некој доколку спомне OOC на /f при рп, има едно предопредување потоа оди /uninvite MG на /f. Времето кога Лидерот не е InGame, Chatot е ООС.

Водење форум: Секој член ОБАВЕЗНО да има карактер. Секој член мора да има Рп Акции. Водењето на бандата ќе се води во темата Bloods во подфорумот на Банди.

Дали ги исполнувате условите за лидер: Да
БОНУС: Знам РП на повеќе банди.
Дали сте инвајт Mafia/Gang: Да
« Последно менување: Јануари 14, 2020, 10:00:24 pm 2pac »


                                                                    
                                                                    
      
                               iwanowskibojan

Kendall Knight

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Пријави за лидери Bloods,Crips, Red Dragons ( OPEN )
« Одговори #25 на: Јануари 14, 2020, 09:20:35 pm »

- Мора пораката да биде ЦИТАТ
- Мора да сте левел 10+
- Moра да имате минимум 14 години RL.


За која организација/gang/mafia аплицирате? (Bloods,Crips,MRD):MRD
Nick: - Kendall Knight
Level: - 16 -
Години: - 16 -
Град: - Кавадарци -
Слика /stats: https://imgur.com/a/08o5PCU
Дали сте биле некогаш лидер?: Сум бил лидер 7 пати и гм пред година ипол ама се откажав(ако сакате имам докази слики)
Линк од ваши некои РП изработки: Немам РП изработки понов сум на серверот играм само ингаме ама имам доста јаки рпа правено порано.
Како ќе ја водите организацијата?(150 зборови мин):
History of Red Hunters
Моторџискиот клуб или таканаречен Red Hunter.Неговото ролеплау ќе се одржува во градот сан фиеро.Тој клуб е изграден од далечното време во 1970 година од страна на семејството на Riderс.Каде што во почетокот започнале во еден просечен бар.Барот во минатото бил доста мал и немале пари за преживување.На почетокот барот се наочал во селото Дилмадоре.Па нивната фамилија е позната по моторите и единстево превозно средво им биле чоперите , останатите видови мотори.Па тиа за да преживеат почнале да шетат низ светот и да зазамаат свои територии свои барови и нивниот бизнис се проширил.Почнале да му се приклучуваат нови луѓе што тиа имало доверба во нив.Тиа на крајот решиле да направат еден посебен бар во градот сан фиеро каде што че бидат паркирани сите мотори и да го прошират нивниот бизнис.Тие исто така решиле после доста пари што земале од работење во бараот решиле да отворат фарбрика за алхохол каде што че заработуваат и тиа пари и произведуваат алхолов за нив но за  подалеку.
Како да станете дел од Ред Хунтер??
Па вака сега за да се приклучете на фамијијата ред хунтер потребно е да почнете прво да пренесувате алхохол од фабриката до зададената локација која че биде дадена од страна на главниот водач(Ридер).Сепак тиа пратки се нелегални и треба да бидат доста претпазливи.Доколку направат некоја грешка има лета глевата.Кога че се стекне доволно поверение  тој станува келнер во барот каде што че работи и слуша.После подолго време доколку тој има искуство со возење на мотори тој може да стане дел од фамијата ред хунтер.

Како и каде ќе се одржува главното ролеплау во Red Hunter:
Вака знам дека МРД (Red Hunter ) се наоџа во центарот на градот сан фиеро , но сепак ќе има доста други локации каде што че биде одржувано целото ролеплау.Како че биде водена организацијата?Таа че биде водена од Ридер каде што главна работа че биде да се одржува целиот бар исто така че се прави договори со останатите банди/мафии исто за транспорт на алхохол.Доколку тој алхохол или пратка не биде платена че биде пратена одредена група да се киднапира главниот водач на таа банда/мафии.И тој ќе биде казнет со одредена казна од страна на претпоставениот.Исто така ќе има ролеплау каде што че се откопуваат и поправаат продааваат мотори од различни видови.Исто така ќе има собири со други моторџиски клубови кој се дојдено од многу далеку и че бидат склучувани различни договори.Доколку дојде до банкрот и нема доволно пари ќе се прават различни ограбувања во фирми/бизниси/банди/мафии.Или киднапирање на лица на високо место и барање одредена сума за да го откупат.Полицијата е поткупена и за фамијата и сите останати работи знаат дека сме само обичен бар.

Дали ги исполнувате условите за лидер: - ДА -
БОНУС:
Дали сте инвајт Mafia/Gang: Да..
« Последно менување: Јануари 14, 2020, 09:25:27 pm Kendall Knight »

Jack Verceti

 • Co Admin
 • VIP
 • *
 • Пораки: 334
 • Support Administrator
Одг: Пријави за лидери Bloods,Crips, Red Dragons ( OPEN )
« Одговори #26 на: Јануари 14, 2020, 10:00:36 pm »
Пријавите ке бидат LOCK
Support Administrator
- Jack Verceti | CO-Admin [A6]